Erkenning als ramp van de tornado op 3 september 2025
De Vlaamse Regering heeft op 3 april 2026 de tornado van 3 september 2025 erkend als ramp.
Deze ramp staat nu gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad. Burgers en ondernemingen die schade leden in een van de erkende gemeenten, kunnen vanaf nu tot 31 juli 2026 een aanvraag voor tegemoetkoming indienen via het e-loket van het Vlaams Rampenfonds.
Voorwaarden aanvraag tot tegemoetkoming
U kunt alleen in uitzonderlijke gevallen een tegemoetkoming bij het Vlaams Rampenfonds aanvragen. Het moet bijvoorbeeld gaan om schade die niet verzekerbaar is door een brandpolis eenvoudige risico’s.
Breng in ieder geval uw verzekeraar op de hoogte van de schade die u geleden hebt. In de meeste gevallen wordt de schade vergoed door uw verzekeraar.
Erkende steden en gemeenten
U kunt alleen een aanvraag tot tegemoetkoming indienen voor de schade die u geleden heeft in Ternat.
Aanvraagprocedure
De aanvraagprocedure vindt u via onderstaande links: